Představitelé otrokovické radnice se poklonili památce padlých v druhé světové válce

04.05.2022 14:57

OTROKOVICE - Položením věnce, kytic a minutou ticha u památníku obětí druhé světové války na náměstí 3. května si zástupci vedení města připomněli v úterý 3. května 77. výročí osvobození města a ukončení největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva.

„Pietní akt se konal za účasti starostky města Hany Večerkové, místostarosty Ondřeje Wilczynského, členů rady města Otrokovice, zadoprovodu strážníků Městské policie Otrokovice, zástupců Krajského vojenského velitelství Zlín a Klubu vojenských výsadkových veteránů plk. Vlad. Maděry Zlín. Po ukončení pietního aktu před kostelem sv. Michaela, byla památka padlých uctěna i v Kvítkovicích před kaplí sv. Annym“ uzvedla Lenka Vaculová, otrokovická tisková mluvčí.
„Mnoho let jsme žili v míru, válečné konflikty ve světě se nás téměř nedotýkaly. Bohužel nyní na hranicích Evropské unie, na našem kontinentu aktuálně probíhá válka, která je zničující, krutá a nesmyslná. Existenčně se dotýká i nás a nikdo neví, jak a kdy tento nepochopitelný válečný konflikt skončí. Zkusme si připustit myšlenku, že mír není ani zdaleka tak samozřejmý, jak se nám již dlouhou dobu jevil. Nemysleme si, že se nás zlo netýká jen proto, že je vzdáleno stovky kilometrů. Zlo nelze překonat tím, když si ho nebudeme všímat, nebo mu budeme ustupovat, ale pouze tím, že se mu postavíme,“ řekla starostka.

„Možná právě proto nesmíme zapomínat a naopak, musíme si nadále válečné roky druhé světové války připomínat. Je přímo naší povinností vzpomínky na historické momenty předávat dalším generacím. Naše poděkování a vzpomínka dnes musí patřit příslušníkům domácího odboje, členům partyzánských oddílů a všem, kdo jim nezištně a statečně pomáhali. V neposlední řadě velký dík patří našim osvoboditelům, vojákům spojeneckých armád,“ připomněla význam tohoto dne a vzpomínku na všechny padlé starostka Otrokovic Hana Večerková.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice