Před jízdou vypil půl litru rumu a s autem skončil na střeše

02.04.2020 15:41

VIZOVICE - Řízení se vymklo z rukou koncem minulého týdne jednačtyřicetiletému řidiči z obce poblíž Valašských Klobouk. Kvůli své opilosti nezvládl parkovací manévr ani odjezd z parkoviště poblíž obce Jasenná na Zlínsku a s vozidlem skončil na střeše. Z havárie vyvázl bez zranění.

„Muž předtím, než usedl za volant, vypil asi půl litru rumu. Po rozjezdu narazil nejprve do dopravního značení, poté nezvládl mírnou zatáčku a najel na travnatý svah, kde se jeho vozidlo po nárazu do stromu převrátilo na střechu. Řidiče z vozidla vyprostil jiný řidič, který projížděl kolem,“ sdělil dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policistům z Vizovic, kteří přijeli na místo havárie, zjevně podnapilý řidič tvrdil, že vozidlo řídit nechtěl, ale že když se samovolně rozjelo ze svahu dolů, byl nucen do něj v průběhu jízdy naskočit, aby ho zastavil. To se mu podle něj nepodařilo a skutálel se s autem ze svahu. „Výpovědi svědků a kamerové záznamy z místa havárie ovšem ukazují na jiný průběh události. Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2,77 promile alkoholu. Škoda na vozidle Škoda Fabia činí předběžně více než osmdesát tisíc korun. Vozidlo navíc nebylo způsobilé k provozu, protože technická prohlídka měla platnost do října loňského roku,“ řekla mluvčí. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. „Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až tři roky odnětí svobody,“ dodala Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto z nehody: PČR Zlínského kraje