Před Dušičkami posílí městská hromadná doprava na hřbitovy

27.10.2022 11:22

ZLÍN - Dopravní společnost Zlín – Otrokovice připravilo posílení městské hromadné dopravy u spojů, kterými se budou lidé v očekávaném zvýšeném počtu přepravovat v dušičkovém období na hřbitovy. Týká se to zejména Lesního hřbitova ve Zlíně, hřbitova na Mladcové a hřbitova v Otrokovicích-Kvítkovicích.
Zvýšenou přepravní kapacitu ve spojích MHD nabídne DSZO cestujícím především v nepracovních dnech od pátku 28. (státní svátek) do neděle 30. října. „Konzultovali jsme přepravu na hřbitovy se zástupci Pohřebnictví Zlín i s farnostmi, které organizují dušičkové pobožnosti, a shodli jsme se, že nejvíce lidí bude chtít navštívit hřbitov právě v posledních třech říjnových nepracovních dnech,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

DSZO bude nasazovat na běžné spoje autobusové linky 32X, která jezdí z centra města k Lesnímu hřbitovu, ve dnech 28. – 30. října kloubová vozidla. Mimo to zajistí v každém z uvedených tří nepracovních dnů také dva páry posilových spojů s odjezdem ze zastávky Náměstí Míru v 14:28 a v 15:48 a zpět od Lesního hřbitova v 14:40 a v 16:00 hodin. Jízdní řády posilových spojů v oranžové barvě budou vyvěšeny na zastávkách a budou dostupné na internetových stránkách www.dszo.cz.
„S nasazováním kloubových vozů na standardní spoje linky 32X počítáme i ve dnech podzimních prázdnin 26. a 27. října,“ doplnil vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař a připomněl, že ve středu 26. a ve čtvrtek 27. října budou v celé síti MHD platit tzv. prázdninové jízdní řády, nikoli standardní jízdní řády pro pracovní dny.

Obyvatelé Mladcové jsou zvyklí na dušičkové prodlužování několika autobusových spojů na lince 31 až do bezprostřední blízkosti hřbitova. V již zmíněných nepracovních dnech na konci října budou k mladcovskému hřbitovu prodlouženy spoje s odjezdy ve 14:32, 15:12 a 15:52 ze zastávky Náměstí Míru. Po otočení u hřbitova, výstupu a případném nástupu cestujících se prodloužené spoje budou vracet hned zpět na svou standardní trasu Mladcová – Jaroslavice.

V Otrokovicích se pravidelné jízdní řády autobusové linky 55 o Dušičkách měnit nebudou, ale na spoje, které zajíždějí ke hřbitovu v Kvítkovicích, bude nasazován kloubový autobus. Od železniční stanice směřují ke kvítkovickému hřbitovu v nepracovních dnech spoje s odjezdy v 14:39, 15:39 a v 16:35 hodin.

„Řidiči i dispečeři budou věnovat zvýšenou pozornost obsazenosti vozů i v dalších dnech dušičkového období. Pokud by nastala situace, že by běžná nabídka přepravní kapacity spojů nestačila, DSZO ji bude připravena operativně posílit,“ uzavřel Vojtěch Cekota, tiskový mluvčí dopravní společnosti.

Vlastimil Langer
Ztroj: Dopravní společnost Zlín-Otrokovice