Před autobus spadl dnes ráno strom, řidič na něj najel

03.03.2020 09:31

SLAVIČÍN – Autobus pravidelné linky Slavičín Luhačovice dnes ráno najel na spadlý strom a zůstal na něm zaklíněný. Nikdo z cestujících neutrpěl zranění.

„Dnes brzy ráno zkomplikoval dopravu na silnici ze Slavičína do Zlína spadlý strom na vozovce v kopci vedoucím z Petrůvky na Luhačovice. Vzrostlý strom spadl v 5.45 hodin přímo před projíždějící autobus, v němž v tu dobu cestovalo jednadvacet cestujících. Řidič autobusu už nestihl zabrzdit a na strom najel. Nikdo z cestujících v autobusu nebyl zraněn,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Strom zůstal zaklíněný pod autobusem a tvořil na komunikaci překážku, kterou bylo nutné objíždět. Policisté po dobu, než hasiči strom vyprostili, řídili dopravu kyvadlově. Cestující nastoupili do dalšího linkového autobusu, který projížděl kolem.

„Dechová zkouška u třiašedesátiletého řidiče byla negativní. Škodu na autobusu policisté předběžně vyčíslili na deset tisíc korun. Další okolnosti dopravní nehody a míru zavinění řidiče prověřují dopravní policisté,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj: PČR Zlínského kraje
Foto: Policie ČR