Praha má Hradčany, Uherské Hradiště zase Hradišťany

28.11.2021 07:32

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Originální vystřihovánky s názvem Hradišťany představuje začátkem adventu město Uherské Hradiště. Panoráma vytvořené z různých míst v Srdci Slovácka je určeno k vystřižení a nalepení na okna. Stáhnout do počítače a vytisknout si je může každý i doma.
„Vystřihovánky představují 16 zajímavých míst v Uherském Hradišti a v jeho městských částech. Své vlastní panoráma si tak každý může sestavit třeba z kostela svatého Františka Xaverského, z kašny na Masarykově náměstí, z budovy bývalé synagogy, z vodárenské věže v nemocnici, kostelů v Jarošově, Míkovicích, Sadech, Mařaticích či z kapličky ve Véskách. Přidat si může i boží muka z Rybáren nebo řadu dalších budov,“ uvedl tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.
„V této složité době jsme chtěli lidem přinést něco pozitivního, proto vznikly Hradišťany. Jsou milým dárkem pro všechny, kteří si budou chtít nejen v době adventu vyzdobit své domovy či místa, kde pobývají,“ přiblížil vznik vystřihovánek starosta města Stanislav Blaha.
Vystřihovánky ve formátu PDF jsou připraveny volně ke stažení na webu města Uherské Hradiště www.mesto-uh.cz a na webu městského informačního centra www.uherske-hradiste.cz.
„Vytisknout se dají na obyčejný papír na jakékoliv domácí tiskárně, a to buď jen vybrané budovy anebo celý komplet, který je připraven na 25 listech formátu A4. Pak už jen stačí Hradišťany vystřihnout a nalepit na okna třeba průsvitnou lepicí páskou,“ vysvětlil mluvčí radnice.
Celé panoráma včetně dalších doplňujících prvků měří více jak 4 metry a na výšku dosahuje téměř půl metru. Využít se tak dají buď jednotlivé části či je možno panoráma rozdělit do více oken. Vytištěné Hradišťany lze také zakoupit v Městském informačním centru na Masarykově náměstí.
„Budeme rádi, když se Hradišťany dostanou k co nejvíce lidem, třeba i mimo naše město. Proto se vůbec nebudeme zlobit, pokud někdo stažený soubor přepošle třeba s vánočním pozdravem svým známým a kamarádům,“ doplnil starosta Stanislav Blaha.
Autorkou vystřihovánek je uherskohradišťská grafička Irena Jandová, která s městem již dříve pracovala na přípravě různých grafických materiálů.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště