Pracovníci informační linky Zlínského kraje zodpovídají desítky dotazů denně

08.03.2021 16:10

ZLÍNSKÝ KRAJ – Od 16. ledna je v provozu  informační telefonní linka, na které pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje poskytují volajícím informace k očkování proti COVID-19. Denně zodpovídají desítky dotazů. Linka je dostupná na čísle 577 043 770.
„Informační telefonní linka k očkování je aktuálně v provozu v pracovní dny od 8 do 16 hodin. Linku obsluhuje celkem 10 pracovníků Krajského úřadu, kteří poskytují zájemcům informace k dalšímu postupu v případě, že se jim nepodaří zaregistrovat k očkování přes centrální rezervační systém. Rád bych tímto kolegům poděkoval za příkladné nasazení a citlivý přístup k volajícím,“ sdělil Milan Štábl, ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje.
Informační telefonní linka Zlínského kraje je alternativou k lince 1221. Pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje provedou volající registračním procesem, ověří termín rezervace, případně ověří, zda očkuje jejich praktický lékař.
„Na lince přijímáme v průměru 50 telefonátů denně. Rekord jsme měli v pondělí 18. ledna, kdy jsme vyřídili 266 hovorů a nárůst volajících jsme zaznamenali i v těchto dnech. Aktuální dotazy se týkajíhlavně očkování pedagogů, seniorů nad 70 let, ale také postupu vakcinace. V řadě případů jde také o psychologickou pomoc. Obrací se na nás senioři, kteří zůstali sami a neví, co mají dělat, jak se k očkování přihlásit. Těm se snažíme pomoci a těší nás, že se nám to ve většině případů daří,“ řekla zaměstnankyně úřadu Tereza Změlíková podílející se na obsluze informační linky.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj