Práce na městském koupališti finišují

28.04.2022 10:15

OTROKOVICE - Městské koupaliště v Otrokovicích se již brzy otevře veřejnosti. Největší změny budou připraveny pro děti. Zcela nové brouzdaliště pro nejmenší bude mít řadu zábavných prvků. Široké skluzavky si užije i starší mládež a dospělí. V příštím týdnu by se měl bazén poprvé naplnit vodou pro zkoušku všech technologií.

„Od podzimu loňského roku probíhá rekonstrukce na městském koupališti. Zahrnuje stavbu zcela nového dětského brouzdaliště, doplněnou o vodní skluzavky do prostoru velkého bazénu, novou úpravnu bazénové vody a strojovnu pro vodní atrakce. Rekonstrukce koupaliště si z rozpočtu vyžádá přibližně 20 milionů korun,“informovala Lenka Vaculová, Otrokovice tisková mluvčí.

Brouzdaliště tvoří dva propojené bazény - výše položený obdélník a níže položený čtverec. „Jsou zhotoveny z železobetonové konstrukce s finálním povrchem z bazénové fólie.První z bazénů je o rozměrech 12 x 10,6 metru přičemž hloubka v něm dosahuje 35 – 40 centimetrů. Druhý navazující bazén měří 15,4 x 6,6 metru s hloubkou5 – 20 centimetrů. Brodítka jsou o rozměrech2,4 x 2 metry. Brouzdaliště je osazeno řadou zábavních prvků, jak na ruční pohon, tak samostatně stříkající. Vlastní silou si tak děti napumpují vodní kyblíčky, vyzkouší vodní dělo a terč i stříkajícího delfína. Pod stříkající vodou se proběhnou kolem hada a ježka,“ popsal Jiří Andrlík z odboru rozvoje města Městského úřadu Otrokovice.

Rekonstrukce byla nutná zejména kvůli bazénovým technologiím a rozvodům, které již byly zastaralé a na hraně životnosti. Pod novou stavbou tak jsou vybudovány šachty, které pojmou veškeré potřebné technologie.

„Provedením rekonstrukce jsme se chtěli vyhnout havarijnímu stavu, který by mohl způsobit náhlé uzavření koupaliště třeba i uprostřed sezóny. Ten hrozil v případě zachování stávajících rozvodů. Vzhledem k rozsáhlým bouracím pracím, které byly s tímto spojeny, jsme se rozhodli zmodernizovat dětské brouzdaliště a doplnit jej o zábavní prvky, které zde chyběly. Řada přišla i na výměnu skluzavky do velkého bazénu. Nová široká dvojskluzavka má větší kapacitu a bude i bezpečnější. Baťova skluzavka zůstane v areálu koupaliště, ale už jen jako vzpomínka na baťovskou éru. Je to jedna z posledních skluzavek, kterými byly koupaliště budované v té době jedinečné. Zachováme tak kousek historie i pro další generace,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

V květnu by mělo být koupaliště spuštěno do zkušebního provozu. V případě příznivého počasí se veřejnosti otevře již v červnu. „Na začátek prázdnin a první červencový den plánujeme symbolické slavnostní otevření s doprovodným programem pro celou rodinu. Věřím, že nám bude přát počasí a koupaliště v novém kabátě si užijeme po celou dobu letních prázdnin,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková. 
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice