Práce dobrovolníků v kraji hraje důležitou roli pro společnost

03.12.2021 13:58

 ZLÍNSKÝ KRAJ – Dobrovolnická činnost ve Zlínském kraji má silnou tradici. O její koordinaci se aktuálně stará Regionální dobrovolnické centrum Zlínského kraje, jehož vedoucí Jana Haluzová celou výstavu připravila.
„Dobrovolníci pomáhají druhým ve svém volném čase. Dávají kus sebe těm, kteří to zrovna potřebují. A my bychom jim tímto rádi poděkovali a ukázali ostatním, jak krásné, ale často i náročné, může dobrovolnictví být. Jsem ráda, že se nám ve spolupráci se Zlínským krajem podařilo výstavu fotografií uspořádat. Moc za to děkuji a srdečně na ni zvu,“ řekla Jana Haluzová.

Výstavu ve středu 1. prosince zahájil Petr Houšť, ředitel Charity Uherský Brod, a náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast. „Poslední dva roky nám ukázaly, že v mnoha oblastech nelze myslet jen na sebe. Ať už to je doučování dětí, výpomoc s komunálním projektem nebo povídání s osamělým seniorem, pomocné ruce jsou stále potřeba. Jsem přesvědčená, že práce dobrovolníků v kraji hraje důležitou roli pro celou společnost a tato výstava je toho důkazem,“ sdělila Hana Ančincová.

Vystavované fotografie jsou od několika sborů dobrovolných hasičů, skautského střediska Polárka Kroměříž (Junák – Český skaut), spolku Samari ze Zlína, střediska ADRY z Valašského Meziříčí a ze Zlína, Salesiánského klubu mládeže, z. s. Zlín, dobrovolnického centra Adorea ze Vsetína, Charity Uherský Brod, Charity Uherské Hradiště, Diakonie ČCE Vsetín, Maltézská pomoc, o.p.s. – Uherské Hradiště a Otrokovice a spolku Domek - prevence, podpora, výchova, vzdělávání, terapie, který také své dobrovolnické služby poskytuje ve Zlíně. Fotografie jsou doplněny obrázky dětí z projektu 2D spolkuDomek - prevence, podpory, výchovy, vzdělávání, terapie, z. s., ze spolku Robinsonky, o. s., ze Základní školy Březová a z Katolické základní školy Uherský Brod.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj