Požár způsobil zemědělcům škodu bezmála za milion korun

05.03.2022 07:16

BŘEST – Technická závada na elektroinstalaci způsobila ve čtvrtek 3. března večer požár nakladače v obci Břest na Kroměřížsku. Nikdo nebyl zraněn, škoda se předběžně vyšplhala na 800 tisíc korun.
„Pár minut před osmou hodinou večerní vyjely čtyři jednotky hasičů k hlášenému požáru nakladače v obci Břest na Kroměřížsku. Při příjezdu profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž a jednotek z Břestu, Hulína a Chropyně byl venku zaparkovaný zemědělský stroj celý v plamenech,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
K likvidaci požáru hasiči použili dva útočné proudy. „Požár se však stihl rozšířit i na senáž, nacházející se nedaleko nakladače. Balík senáže hasiči rozhrabali a prolili vodou. Vše kontrolovali termokamerou a postupně prolili vodou skrytá ohniska,“ dodala mluvčí.
Příčinu požáru stanovil vyšetřovatel hasičů v průběhu pátečního dne.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje