Požár zničil zahradní chatku v Uherském Brodě

16.05.2022 14:39

UHERSKÝ BROD - Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen v neděli 15. května krátce před desátou hodinou večerní u požáru zahradní chatky v Uherském Brodě - Vinohradech.
„K požáru byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Uherský Brod a Uherské Hradiště společně s dobrovolnou jednotkou z Uherského Brodu, Vlčnova a Pašovic. V době jejich příjezdu byla chatka celá v plamenech. Hasiči ihned zahájili hasební činnost a do dvaceti minut měli požár pod kontrolou. Poté rozebírali konstrukci zasažené části chatky a prolévali vodou skrytá ohniska,“ sdělila Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Na místo požáru se dostavil majitel objektu, který hasičům sdělil, že se uvnitř nachází jedna propanbutanová láhev. Hasiči ji vytáhli ven z chaty a chladili v kádi s vodou. Tři minuty před půlnocí velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru a jednotky se postupně začaly vracet na své základny. Na dohlídku na požářišti zůstali místní dobrovolní hasiči,“ dodala tisková mluvčí.
Požár se obešel bez zranění osob, příčinu jeho vzniku šetří vyšetřovatel hasičů.
Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje