Požár zničil rodinný dům v obci Vidče na Vsetínsku

31.03.2020 14:09

VIDČE - Škodu přes milion korun způsobil v pondělí 30. března večer požár rodinného domu v obci Vidče na Vsetínsku. V nemocnici skončil majitel domu, který se nadýchal zplodin. Dalších pět osob včetně dvou dětí zranění neutrpělo.

„Tři jednotky hasičů se čtyřmi cisternami několik minut po sedmé hodině večerní vyjely k hlášenému požáru. Postupně přijeli hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, hasiči města Rožnov pod Radhoštěm a místní dobrovolná jednotka. Velitel zásahu potvrdil požár rodinného domu v suterénu, odkud se po fasádě domu rychle šířil do střešních prostor. Plameny zasáhly nejen sklepní prostory, ale i podbití střechy a střešní konstrukce,“ sdělila včera tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Z domu hasiči vynesli jednu propan-butanovou lahev. K likvidaci požáru použili celkem čtyři C proudy a během krátké chvíle lokalizovali požár ve sklepním prostoru. Likvidaci požáru střechy však velmi komplikovala nedostupnost těchto prostor.

„Hasiči museli rozebrat strop prvního patra, aby se dostali do prostor pod střechou. Zde k uhašení požáru využili jeden D proud vody. Poté, co měli hasiči požár pod kontrolou, kontrolovali dům termokamerou a postupně dohašovali skrytá ohniska. K odvětrání domu využili přetlakovou ventilaci,“ popsala průběh likvidace požáru mluvčí hasičů.

V době vzniku požáru byl dům prázdný, jeho obyvatelé byli na zahradě. Po zaregistrování požáru starší muž vběhl do objektu, přičemž se nadýchal zplodin hoření. Přivolaná zdravotnická záchranná služba muže odvezla do nemocnice. Dalších pět osob včetně dvou dětí zranění neutrpělo.

„Vyšetřovatel hasičů provedl prvotní ohledání požářiště. Další šetření ke zjištění příčiny vzniku požáru bude probíhat ve spolupráci s Policií ČR. Vzniklá škoda nebyla doposud vyčíslena, ale již teď je jasné, že přesáhne jeden milion korun,“ dodala Lucie Javoříková.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje