Požár zničil dům v Pačlavicích na Kroměřížsku, škoda je přes milion

21.02.2022 08:08

PAČLAVICE – Rozsáhlý požár zničil v neděli 20. února rodinný dům v Pačlavicích na Kroměřížsku. Majitelka domu utrpěla popáleniny a záchranáři jin odvezli do nemocnice, dcera vyvázla bez zranění. Škoda na objektu přesáhne milion korun, příčinu poéžáru šetří vyšetřovatel hasičů,
V neděli krátce před sedmou hodinou večerní přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru v rodinném domě v obci Pačlavice na Kroměřížsku. Operační důstojník na místo povolal profesionální hasiče ze stanic Morkovice-Slížany a Kroměříž a dobrovolné jednotky z Pačlavic a Morkovic-Slížan.
„Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že k požáru došlo v přízemí v prostoru kuchyně a rychle se šířil domem do horního patra. Během okamžiku byly plameny až v prostoru střechy, která se později propadla. Velitel zásahu si proto na pomoc vyžádal další jednotky, a to z okolních krajů. Likvidovat požár jim tak pomohli kolegové ze stanice Vyškov a jednotky z Nezamyslic a Ivanovic na Hané. Byl tím vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Hasiči k likvidaci požáru použili celkem šest útočných proudů. „Úkolem bylo nejen uhasit samotný požár, ale i uchránit vedlejší domy, které bezprostředně přiléhaly k poškozenému objektu a plameny se do nich již dostávaly přes štítovou stěnu. Hasičům se to podařilo a uchránili tak majetek v hodnotě okolo pěti milionů korun. Samotný zásah komplikoval opět velmi silný vítr, který již několik dní trápí Zlínský kraj,“ řekla mluvčí.
V době vzniku požáru byla v domě majitelka se svou náctiletou dcerou. Žena utrpěla popáleniny a nadýchala se kouře. Hasiči jí poskytli první pomoc a ženu ošetřili. Následně ji i dceru předali do péče přivolané posádce zdravotnické záchranné služby. Žena byla poté převezena do nemocnice na popáleninové oddělení.
„Dvanáct minut po deváté hodině večerní velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru, hasiči objekt zkontrolovali termokamerou a postupně se jednotky začaly vracet zpět na základny.
Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda na objektu přesáhne milion korun,“ uzavřela Lucie Javoříková.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje