Požár zničil chatku v Zádveřicích-Rakové

18.01.2022 17:31

ZÁDVEŘICE-RAKOVÁ - V ranních hodinách hořela u obce Zádveřice-Raková v místní části Dolní Trávníky chata v lesním porostu. Požár se nerozšířil na lesní porost a vznikla tak škoda v předběžné výši 30 tisíc korun.
„Oznámení o požáru lesa jsme přijali v 5:24 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů ze Zlína a jednotkám dobrovolných hasičů z Vizovic a Zádveřic. Příjezd až k místu požáru nebyl možný. Muselo být vytvořeno dálkové vedení vody v délce asi 150 metrů,“ sdělil Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje.
Hasiči zjistili, že hoří objekt chatky o ploše asi šesti metrů čtverečních. Uvnitř chatky ani v jejím okolí nebyla žádná osoba. Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a policie.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje