Požár zničil chalupu ve Vizovicích na Zlínsku

02.03.2022 13:39

VIZOVICE – Škodu za dva miliony korun způsobil dnes ráno požár rekreační chalupy ve Vizovicích. Nikdo nebyl zraněn, k požáru vyjelo šest hasičských jednotek o půl šesté. Postupně se na místě sjeli profesionální hasiči ze stanic Zlín a Slavičín, a dobrovolné jednotky z Vizovic, Zádveřic, Loučky a Újezdu. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.
„V době jejich příjezdu byl objekt celý v plamenech. Hasiči k uhašení požáru použili tři hasební proudy vody. Následně rozebrali zbytky konstrukce střechy, které taktéž prolili vodou,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Starou usedlost ve Vizovicích užíval majitel pouze rekreačně, přesto ji hasiči při zásahu zkontrolovali, aby vyloučili, zda se uvnitř nikdo nenachází. Příčinu vzniku požáru šetří společně vyšetřovatel hasičů a Policie ČR.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje