Požár zcela zničil přístřešek u domu v Podhradí na Zlínsku

09.06.2021 08:07

PODHRADÍ – Dřevěný přístřešek u rodinného domu v Podhradí na Zlínsku zcela zničil ve středu 9. června noční požár. Hasiči dostali během krátké chvíle situaci pod kontrolu a zachránili papouška i slepice. Nikdo nebyl zraněn, škoda činí okolo 1,5 milionu korun.
„Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen u požáru dřevěného přístřešku, ke kterému došlo v obci Podhradí na Zlínsku v úterý 8. června krátce před půlnocí. Postupně se na místě sjelo devět jednotek, a to ze stanic Luhačovice, Uherský Brod a Zlín a dobrovolné jednotky z Pozlovic, Luhačovic, Řetechova, Podhradí, Velkého Ořechova a Březůvek,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Podle tiskové mluvčí požár zasáhl přístřešek, který navazoval na menší hospodářskou budovu. Hasiči k likvidaci požáru použili celkem tři hasební proudy a čtvrtým chránili rodinný dům, nacházející se v těsné blízkosti požáru. Následně termokamerou kontrolovali zasažený objekt i budovy v jeho okolí a dohašovali skrytá ohniska.
„Hasičům se podařilo zachránit i pět slepic a papouška červenokřídlého. Ve dvě hodiny v noci ve středu 9. června velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru a poté byl objekt vrácen zpět majiteli,“ sdělila Lucie Javoříková.
Vyšetřovatel hasičů jako příčinu vzniku požáru stanovil technickou závadu na elektroinstalaci osvětlení dřevěného přístřešku. Požár poškodil i okna rodinného domu a přilehlou hospodářskou budovu, ve které uhynuly dva páry chovných papoušků. Škoda se vyšplhala na jeden a půl miliónu korun.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje