Požár v neděli večer zničil chatu ve Zlíně

30.01.2023 14:23

ZLÍN – Škodu předběžně odhadnutou na 900 tisíc korun způsobil v neděli 29. ledna ve Zlíně požár chaty. Oheň likvidovaly dvě hasičské jednotky, nikdo nebyl zraněn.
„Hlášení o požáru chatky v ulici Nad Pramenem ve Zlíně jsme přijali ve 20:49 hodin. Oznamovatel nám sdělil, že vidí plameny a slyší střílení. V době našeho příjezdu byla chata celá v plamenech. Na místě byla Policie České republiky. Zasahovali jsme v dýchacích přístrojích s dvěma útočnými proudy vody C. Po uhašení požáru jsme požářiště prohledali. Žádnou osobu jsme nenalezli,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Na místo se dostavil nájemce chaty a vyšetřovatel hasičů. Vyšetřovatel provedl nezbytné úkony, ale příčina požáru nebyla prozatím určena. Nadále zůstává ve společném šetření hasičů a policie.
U požáru zasahovaly jednotky HZS Zlínského kraje stanice Zlín a SDH Statutárního města Zlín-Prštné.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje