Požár v Kostelci u Zlína zničil stodolu, jeden člověk se zranil

11.03.2020 09:54

KOSTELEC – Rozsáhlý požár stodoly likvidovalo v noci na dnešek v místní části Zlína v Kostelci šest hasičských jednotek.
„Jednoho člověka s popáleninami odvezli zdravotníci do nemocnice, dalšímu člověku jsme poskytli posttraumatickou pomoc,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hlášení o požáru přijali hasiči v úterý 10. března po 22. hodině. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotkám profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a požární stanice Holešov a čtyřem jednotkám dobrovolných hasičů.
„V době příjezdu hasičů byl objekt celý v plamenech. Hasiči v dýchacích přístrojích dostali požár pod kontrolu s pomocí šesti útočných proudů vody. Velitel zásahu si vyžádal na místo Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje, protože v domě byla jedna osoba, která utrpěla spáleniny na dolní končetině,“ uvedl Roman Žemlička.

Šetření příčiny vzniku požáru bude pokračovat dnes v dopoledních hodinách.
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto z místa požáru: HZS