Požár v Karolince na Vsetínsku zničil budovu i stroje

08.04.2023 12:19

KAROLINKA – Škodu za 6,5 milionu korun způsobil v pátek 7. dubna požár dílny v Karolince na Vsetínsku. Nikdo nebyl zraněn.
„V pátek v 19 hodin majitel dílny oznámil, že mu hoří dílna. Postupně bylo na místo vysláno osm jednotek. Po příjezdu prvních hasičů byl objekt již ve třetí fázi požáru, tedy celý v plamenech. Hasiči ihned zahájili hasební práce a necelou hodinu po příjezdu měli požár pod kontrolou,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Na požářiště se dostavil územní řídicí důstojník, který si převzal velení na místě zásahu.
„Požár zasáhl dílnu s velkým krytým stáním v zahradě u rodinného domu. Plameny zničily nejen budovu, ale i uvnitř uskladněnou lesní a hospodářskou techniku a vozidla.,“ sdělila mluvčí hasičů.
Jakmile hasiči měli požár pod kontrolou, začali rozebírat zbylé části objektu a prolévat vodou skrytá ohniska. Operační středisko na místo povolalo i vyšetřovatele příčin požárů. Ten následně zjistil, že k požáru došlo nedbalostním jednáním při práci se žhavým železem. Nešťastnému majiteli tak zůstaly jen oči pro pláč, neboť mu plameny zničily majetek předběžně vyčíslený na 6,5 milionů korun. Podrobné ohledání místa události pokračuje i dnes.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje