Požár střechy skladu v průmyslovém areálu v Otrokovicích

30.07.2021 11:57

OTROKOVICE - Před šestou hodinou ranní začala dnes hořet střecha objektu skladu v Otrokovicích v místní části Bahňák-Baťov. Při zásahu se lehce zranil hasič. Škoda vzniklá požárem činí v předběžné výši 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly oceněny na čtyři miliony korun.
„Hlášení o požáru střechy budovy 49 v průmyslovém areálu TOMA a.s. jsme přijali v 5:57 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a požární stanice Otrokovice a také jednotkám sborů dobrovolných hasičů obcí Otrokovice a Kvítkovice. K požáru hasiči vyjeli celkem s dvěma automobily výškové techniky, se čtyřmi automobilovými cisternami, jedním kombinovaným hasicím automobilem a s jedním velitelským automobilem,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči zjistili stoupající kouř zpod střešní krytiny, ale plamenné hoření neviděli. Zjistili ho až  po odkrytí střešního pláště.
„V dýchacích přístrojích požár uhasili jedním proudem vody. Část střechy o velikosti asi 25 metrů čtverečních museli rozebrat. Teplotu stavebních konstrukcí hasiči zkontrolovali termokamerou a skrytá ohniska dohašovali vodou. Během hasebních prací došlo k lehkému zranění zasahujícího hasiče. Po ošetření ho Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje odvezla k dalšímu vyšetření do nemocnice,“ dodal mluvčí hasičů.
Na místo požáru se dostavila Policie České republiky, Městská policie Otrokovice a vyšetřovatel hasičů.
„Zástupce firmy provádějící opravu střechy vyšetřovateli popsal práce, které na střeše prováděli. Vyšetřovatel hasičů určil jako příčinu vzniku požáru nedodržení podmínek při řezání rozbrušovačkou,“ doplnil Roman Žemlička.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje