Požár střechy rodinného domu na Vsetínsku likvidovali hasiči

01.12.2020 19:38

VALAŠSKÁ SENICE - Majitel rodinného domu v obci Valašská Senice na Vsetínsku dnes odpoledne zjistil, že mu hoří střecha domu. Ihned volal na tísňovou linku hasičů.
„K likvidaci požáru vyjeli hasiči ze stanic Valašské Klobouky a Vsetín, místní jednotka a jednotky z okolních obcí Francova Lhota a Horní Lideč. V době jejich příjezdu byla střecha domu v plamenech. Hasiči k likvidaci požáru použili dva hasební proudy a již půl hodiny po ohlášení měli požár pod kontrolou,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
K zamezení dalšího šíření požáru v půdním prostoru použili hasiči speciální hasicí zařízení tzv. systém CCS Cobra, které umí vodním proudem s abrazivem proříznout stěny budov a střech. Dále s pomocí přetlakové ventilace odvětrávali půdní prostor, který byl silně zakouřen. „O další půl hodinu později měli hasiči požár již zlikvidovaný. Postupně však vynášeli z půdy uskladněné věci, které prolévali vodou. Událost se obešla bez zranění majitele i jiných osob," dodala mluvčí.
Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu požáru a výši vzniklé škody.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje