Požár sklepa v Otrokovicích vyšetřuje policie

01.08.2020 09:23

HASIČI ZLÍNSKÉHO KRAJE – Požár sklepa v bytovém domě v pátek 31. srpna v noci v lokalitě Hurdisky na tř. Tomáše Bati v Otrokovicích uhasili obyvatelé ještě před příjezdem hasičů. Zda byl sklep zapálen úmyslně, šetří Policie ČR.
„Nikdo nebyl zraněn, požár způsobil škodu v předběžné výši pět tisíc korun,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Požární poplach byl v 22:40 hodin vyhlášen jednotce profesionálních i dobrovolných hasičů Otrokovice a jednotce dobrovolných hasičů Kvítkovice u Otrokovic.
„Požár byl zjištěn krátce po zapálení. Obyvatelé bytových jednotek ho uhasili vodou z kbelíků. Díky včasnému zpozorování a uhašení se oheň nerozšířil na další sklepy a škoda byla minimální. Hasiči termokamerou zkontrolovali teplotu stavebních konstrukcí, aby zjistili skrytá ohniska,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj: HZS Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ