Požár rodinného domu ve Zlíně hasiči včasným zásahem zlikvidovali

09.03.2021 09:22

ZLÍN – Škodu za 150 tisíc korun způsobil v pondělí 8. března večer požár půdního prostoru rodinného domu ve Zlíně v místní části Prštné.
„Příčinou požáru byla nedostatečná vzdálenost hořlavých materiálů od spalinové cesty. Nikdo nebyl zraněn, včasným zpozorováním a zásahem byly uchráněné hodnoty v předběžné výši pěti milionů korun,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Před devatenáctou hodinou zasahovala u požáru jednotka profesionálních hasičů ze Zlína a dvě jednotky dobrovolných hasičů.
„Ještě před příjezdem hasičů se majitel domu pokoušel požár uhasit práškovým přístrojem. Hasiči pak nasadili jeden útočný C proud vody. Poté zkontrolovali stavební konstrukce termokamerou,“ dodal Roman Žemlička.
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje