Požár rodinného domu v Soběsukách hasiči zlikvidovali za čtyři hodiny

16.07.2020 12:29

SOBĚSUKY – Požár rodinného domu ve středu 15. července v Soběsukách na Kroměřížsku způsobil škodu okolo 200 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn. Příčinu vzniku události zjišťuje vyšetřovatel hasičů z Kroměříže.

„V 18:21 hodin vyhlásil operační důstojník HZS Zlínského kraje požární poplach jednotce profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Zborovice, Zdounky a Roštín. Důvodem byl požár rodinného domu v obci Soběsuky na Kroměřížsku,“ uvedl Pavel Řezníček z HZS.

Plameny zasáhly kotelnu a přístřešek domu a rozšířily se i na část střešní konstrukce. Hasiči okamžitě nasadili dva útočné proudy a přetlakovou ventilaci a požár velmi rychle lokalizovali. „Při dohašování jednotlivých ohnisek a rozebírání zasažených konstrukcí nalezli a vynesli také tlakovou láhev. Po dohašení všech skrytých ohnisek a kontrole prostor ohlásil velitel zásahu ve 22:36 hodin celkovou likvidaci události,“ informoval Pavel Řezníček.

Na místě zůstala na dohlídku do ranních hodin jednotka SDH obce Zdounky.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje