Požár rodinného domu v Karolince způsobil majitel domu při zatápění

13.03.2022 09:39

KAROLINKA – Škodu za 1,430 milionu korun způsobil dnes v Karolince na Vsetínsku požár rodinného domu. Majitel objektu vyvázl bez zranění. Hasičům sdělil, že při zátápění v kamnech použil benzin.
„Hlášení o požáru rodinného domu jsme přijali v 1:54 hodin. Oznamovatel nám sdělil, že hoří ve spodním patře domu. V době našeho příjezdu už byla na místě hlídka Policie České republiky s majitelem domu. Majitel měl ohořené oblečení a nebyl zraněný. Dům byl celý zasažen požárem a hořela už i část střechy. Plameny jsme hasili v dýchacích přístrojích čtyřmi proudy vody. Voda musela být na místo požáru dopravována kyvadlově,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Na střechu domu se hasiči dostali s pomocí nastavovacích žebříků. S termokamerou měřili teplotu stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska hoření, která po rozebrání konstrukce dohašovali.
U požáru rodinného domu v ulici Na Humenci v Karolince v okresu Vsetín zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje