Požár rodinného domu v Holešově

09.02.2023 07:23

HOLEŠOV -  Kouř stoupající z opuštěného rodinného domu, využívaného lidmi bez domova, vyděsil dnes ráno obyvatele ulice Tučapská v Holešově na Kroměřížsku, kteří krátce po sedmé hodině ranní požár oznámili na tísňovou linku hasičů. Na místě hlášeného požáru se postupně sjelo osm jednotek a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči uvnitř objektu našli muže a živou sovu. Požár způsobil předběžně vyčíslenou škodu za 700 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují částku 300 tisíc.
„Ihned po příjezdu prozkoumali místo požáru včetně prohledání vnitřních prostor budovy, ve které se mohl někdo nacházet. To se o chvíli později potvrdilo a uvnitř hořícího domu nalezli muže, kterého vyvedli ven. Protože se nadýchal kouře, velitel zásahu povolal zdravotnickou záchrannou službu. Do jejího příjezdu poskytli hasiči zraněnému první předlékařskou pomoc včetně kyslíkové terapie. Poté jej předali posádce záchranky, která muže transportovala do nemocnice v Kroměříži. Při hašení pořáru nalezli v domě také živou sovu,“ informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
K uhašení požáru hasiči nasadili pět hasebních proudů vody včetně zařízení CCS COBRA. Hasební práce komplikovaly velmi nízké teploty, kvůli kterým jim voda namrzala pod nohama. Další komplikací bylo velké množství odpadu, nacházejícího se okolo i uvnitř domu, a hustý kouř.

„Hasiči v dýchací technice hasili z venkovní části i uvnitř domu, ze kterého postupně ven vynášeli uskladněné věci a prolévali je vodou. Požár zasáhl především horní část objektu včetně střechy. Hasiči ji postupně rozebírali a dohašovali skrytá ohniska požáru. Ve 12 hodin vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Příčina vzniku požáru a výše škody je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů,“ sdělila tisková mluvčí.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje