Požár rodinného domu na Kroměřížsku způsobil čtvrtmilionovou škodu

28.11.2022 07:14

HOLEŠOV – Škodu za 250 tisíc korun způsobil nad ránem v neděli 27. listopadu požár rodinného domu v Holešově na Kroměřížsku. Nikdo nebyl zraněn, hasiči uchránili další majetek za tři miliony korun.
„Profesionální hasiči ze stanic Holešov a Kroměříž a dobrovolní hasiči z Holešova zasahovali u požáru rodinného domu v Holešově v ulici Květná. Na tísňovou linku byl nahlášen kouř jdoucí okolo komína. Po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že se jedná o požár dřevěných konstrukcí domu za krbovou vložkou. Museli ovšem rozebrat i část střechy, aby vyloučili šíření ve střešní konstrukci. Po rozebrání opláštění krbové vložky pomocí jednoho C proudu hasební vody uhasili ohniska ve stěně a tím požár zlikvidovali,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu stanovil nevhodnou konstrukci krbu.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje