Požár průmyslového objektu v Ludkovicích likvidovalo sedm hasičských jednotek

26.03.2020 06:57

LUDKOVICE – Informaci o požáru na střeše průmyslového objektu v Ludkovicích na Zlínsku přijalo operační středisko HZS Zlínského kraje ve středu 25. března ve 14:57 hodin. Nikdo nenyl zraněn, předběžné odhadnutá škoda činí 150 tisíc korun.
„Na místo bylo okamžitě vysláno sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s cisternami, výškovou technikou i kombinovaným hasicím automobilem,“ informoval mluvčí HZS Pavel Řeníček.
Požár zasáhl fotovoltaiku na střeše průmyslové haly. Před příjezdem hasičů se o uhašení pokoušeli i zaměstnanci pomocí ručních hasicích přístrojů. Hasiči okamžitě odpojili fotovoltaické panely, a po natažení jednoho útočného proudu C požár postupně lokalizovali. „Po kontrole zasaženého prostoru termokamerou velitel zásahu v 15:46 hodin ohlásil jeho celková likvidaci a jednotky byly postupně odesílány zpět na své základny,“ dodal Pavel Řezníček.
Vyšetřovatel hasičů ze Zlína nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku této události.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje