Požár přívěsu se senem komplikoval průjezd městem Fryšták

28.07.2021 18:35

FRYŠTÁK -  Odhozený nedopalek cigarety zapříčinil dnes před polednem požár balíků sena na návěsu za traktorem v městě Fryšták na Zlínsku. Ke zranění osob nedošlo, škoda činí okolo 25 tisíc korun.
„Oznámení o požáru návěsu s balíky slámy v ulici Souhrady přijali hasiči v 11:09 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotkám sboru dobrovolných hasičů obce Fryšták a Lukov. Ještě před příjezdem hasičů byl traktor odpojen od návěsu,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
K uhašení požáru použili hasiči tři proudy vody. S ohledem na bezpečnost zasahujících hasičů dopravu přes město řídili policisté.
„Zaměstnanci zemědělského družstva změřili vlhkost a teplotu balíků sena. Zástupci družstva se domluvili na přemístění a likvidaci balíků sena. Kolem 12:18 hodin byl průjezd městem zajištěn kyvadlově jedním jízdním pruhem,“ dodal Roman Žemlička s tím, že hasiči svým zásahem uchránili hodnoty za půl milionu korun.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje