Požár přístřešku v Otrokovicích ohrožoval celý dům

28.01.2022 16:07

OTROKOVICE – Požár přístřešku rodinného domu v Otrokovicích v ulici Přístavní likvidovali dnes dopoledne profesionální a dobrovolní hasiči z Otrokovic a Kvítkovic.
„Nikdo nebyl zraněn, majitel vyčíslil škodu na 30 tisíc korun, rychlým zásahem uchránili haswiči hodenoty za šest milionů korun,“ uvedla tiskiová mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
K likvidaci požáru hasiči použili jeden vysokotlaký proud vody a během půl hodiny měli požár pod kontrolou. Následně rozebrali střechu přístřešku, celý objekt kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Kouř vnikl i do obytných prostor domu. K jeho odvětrání hasiči použili přetlakovou ventilaci.
„Vyšetřovatel hasičů zjistil, že k požáru došlo kvůli vznícení hořlavých materiálů v těsné blízkosti elektrického přímotopu,“ dodala tisková mluvčí.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje