Požár přístřešku s udírnou v Lačnově se nerozšířil do vnitřních prostor rodinného domu

30.12.2020 17:53

LAČNOV - Dnes v brzkých ranních hodinách došlo k požáru přístřešku u rodinného domu v Lačnově na Vsetínsku. Při požáru se nikdo nezranil, škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, hasiči uchránili hodnoty za 2,5 milionu.
„V 6:05 hodin přijal důstojník krajského operačního a informačního střediska hlášení o požáru rodinného domu v obci Lačnov. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním jednotkám z požárních stanic Vsetín a Valašské Klobouky a dále jednotkám dobrovolných hasičů obcí Lačnov, Horní Lideč a Francova Lhota,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Ještě před vlastním oznámením požáru kolemjdoucí osoby pomohly vytlačit z přístřešku osobní automobil. Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří přístřešek u rodinného domu. Požár sice poškodil část rodinného domu, ale dovnitř domu se nerozšířil.
„Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili dvěma útočnými proudy C. Následně zkontrolovali termokamerou teplotu stavebních konstrukcí. Osoba, která obsluhovala v přístřešku udírnu, Policii ČR i vyšetřovateli hasičů tuto činnost potvrdila,“ dodal Žemlička.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje