Požár hospodářské budovy vznikl od popela z pálení odpadu

29.03.2022 07:15

NEVŠOVÁ - K požáru hospodářské budovy s kurníkem v obci Nevšová na Zlínsku vyjelo v pondělí 28. března odpoledne pět jednotek hasičů. Nikdo nebyl zraněn, výsledná škoda činí 25 tisíc korun.
„Oznámení o požáru jsme přijali v 14:42 hodin. K jeho uhašení jsme nasadili několik proudů vody. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči se dozvěděli, že požár způsobila žen, která v kolečkách pálila odpad. Když si myslela, že je popel studený, vysypala ho do strouhy nedaleko hospodářského objektu. „Po nějaké době ji manžel upozornil, že šopa hoří. Žena zachraňovala slepice z kurníku. Přitom jí oheň popálil oděv. K zranění však nedošlo. Plameny poškodily i sousední hospodářský objekt.
Požárem vznikla škoda v předběžné výši 25 tisíc korun,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje