Požár hospodářské budovy v Jankovicích hasiči bleskově uhasili

26.12.2020 15:29

JANKOVICE – K požáru hospodářské budovy v Jankovících na Kroměřížsku vyjížděli dnes krátce po desáté hodině dopoledne profesionální hasiči z Holešova, Bystřice pod Hostýnem a Kroměříže, a také dobrovolní hasičů Holešova, Prusinovic, Bystřice pod Hostýnem a Jankovic.
„Velitel potvrdil požár dvoupodlažní hospodářské budovy. Okamžitě byly nasazeny dva útočné proudy C a požár byl do deseti minut lokalizován. Při zásahu hasiči ze zasaženého prostoru vytáhli také svařovací soupravu s tlakovými láhvemi,“ informoval Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Po odvětrání prostor přetlakovou ventilací a dohašení všech ohnisek velitel v 10:42 hodin ohlásil celkovou likvidaci události. Na místě zůstala domácí dobrovolná jednotka na dohlídku a ostatní jednotky se pak postupně vrátily na své základny.
„Příčinu vzniku události a výši způsobených škod nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Nikdo nebyl zraněn,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje