Požár haly se dřevem ve Vsetíně likvidovaly čtyři jednotky hasičů

04.01.2021 07:14

VSETÍN - V dnešních časných ranních hodinách došlo k požáru haly ve Vsetíně. Při požáru se nikdo nezranil, příčinou vzniku a výší škody se zabývá vyšetřovatel hasičů s policií ČR.

„Hlášení o požáru uskladněného dřeva za restaurací v ulici U Křivačkárny ve Vsetíně jsme přijali v 02:34 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z požární stanice Vsetín a jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Vsetín, Jablůnka a Francova Lhota. Hasiči k požáru vyjeli se sedmi automobilovými cisternami,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Průzkumem hasiči zjistili, že hoří dřevěný objekt skladovací haly a hrozí přenesení požáru na sousední objekt s několika provozy. Vzdálenost mezi oběma halami je asi dva metry.
„U hořící skladové haly hořela i skládka dřevěných odřezků. K hašení hořící haly a skládky i k ochlazování sousední budovy hasiči v dýchacích přístrojích nasadili dva útočné proudy C a jeden vysokotlaký proud vody. Část skladové haly je zborcená,“ popsal mluvčí hasičů s tím, že likvidace požáru skončila ve 4:56 hodin.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje