Požár dílny ve Veselé způsobily děti

05.02.2022 07:12

VESELÁ – Požár dílny ve Veselé na Zlínsku v pátek 4. února způsobil předběžně vyčíslenou škodu jeden milion korun. „Nad dílnou bylo v půdním prostoru uskladněné seno. V tomto prostoru si hrály děti, které způsobily požár. Ke zranění osob nedošlo, díky včasnému ohlášení hasiči uchránili hodnoty ve výši pěti milionů korun,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hlášení o požáru nízké budovy přijali hasiči v 16:15 hodin. Oznamovatel sdělil, že vidí velké plameny a černý kouř. „Po příjezdu na místo požáru jsme v dýchacích přístrojích zjistili, že hoří střecha jednopodlažního objektu a asi jedna třetina dílny. K uhašení požáru hasiči vytvořili tři útočné proudy vody C. Vodu k hašení odebírali z podzemního požárního hydrantu v obci,“ řekl Žemlička.
Hasiči dostali požár pod kontrolu po 25 minutách. N8sledně termokamerou kontrolovali teplotu konstrukcí, kterou potom rozebírali a dohašovali skrytá ohniska hoření. Nakonec museli strhnout i část štítu.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje