Postarší sprejer ničil předvolební bilboardy, kriminalistovi neunikl

20.09.2022 12:06

ZLÍN – Ve vězení může skončit sprejer, který v sobotu 17. září odpoledne ve Zlíně poškodil předvolební billboardy.
„Místo nákupů s rodinou pronásledoval kriminalista v sobotu odpoledne sprejera, kterého uviděl, když vytvářel červeným sprejem vyobrazení písmene Z na předvolební billboardy u nákupního střediska na okraji Zlína. Sprejera v důchodovém věku doběhl a přivolal hlídku policistů, kteří ho zadrželi,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Kriminalista jel společně s rodinou do Zlína, když si všiml, že u hlavní silnice stojí muž, který sprejem maluje písmeno Z na předvolební billboard. Jakmile mu to situace v silničním provozu dovolila, zastavil vozidlo a běžel zpět asi 500 metrů, aby muži zabránil v ničení majetku. Zdálky uviděl, že muž od billboardů odchází a sprej schovává za kamennou zídku u cesty. Když k němu doběhl, představil se jako policista a vyzval sprejera, aby se zastavil. Mezitím zavolal na linku tísňového volání policie pro posily.
„Muž se odmítl zastavit a policistovi řekl, že jde pouze na nákup do blízkého nákupního střediska. Policista mu vysvětlil, že viděl, jak sprejem ničil billboardy, i jak sprej schoval za zídku. Muž si ale stále trval na svém, svou vinu odmítal a pokračoval v chůzi. Nakonec na výzvu kriminalisty zastavil a počkal s ním do příjezdu kolegů z prvosledové hlídky. Poškodil celkem šest billboardů písmeny o velikosti 90 x 90 cm.
Případ prověřují zlínští kriminalisté. Šestašedesátiletému, dosud netrestanému muži ze Zlína nyní za poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje