Poslední májový víkend bude ve znamení tvůrčího tvoření pro děti a tradičního kácení máje

26.05.2023 12:30

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Poslední květnová sobota patří tradičně dětem! Den plný tvoření a zábavy si užijí nejmenší návštěvníci v sobotu 27. května v rámci programu Slabikář řemesel. Na palouku Dřevěného městečka nabídneme malým i velkým příležitost vyzkoušet si řadu zapomenutých řemesel. Současně je pro děti do 15 let volný vstup do areálu Dřevěného městečka.
„Děti si budou moci vyzkoušet rukodělné činnosti vycházející z tradičních řemesel. Poznají práci metláře, provazníka či kováře. Vyzkoušíme si modelování z hlíny, tesání do kamene a ze zbytků látek se naučíme vyrobit jednoduchou panenku. Zpestřením bude letos i batikování na plátno nebo vlastní tričko. Sobotní den zpříjemní loutkové divadlo a folklorní soubor Ondrášek,“ pozval Jindřich Ondruš, generální ředitel.
V rámci doprovodného programu se v 10.30 a 15.00 představí loutkové Divadlo Já to jsem s představením Eliščiny pohádky. Od 13.00 vystoupí folklorní soubor Ondrášek z Frýdku-Místku. Po celý den mohou děti navštívit dětský dvorek a věnovat se dětským hrám v areálu Dřevěného městečka.
„Tradiční lidová slavnost Kácení máje se uskuteční v neděli 28. května od 14.00 v areálu Dřevěného městečka. Letošního kácení máje se ujme Soubor valašských písní a tanců Ovčák z Hovězí a děti z folklorního souboru Jaloveček. K tanci i poslechu bude hrát Cimbálová muzika Jiřího Nechanického,“ dodala Pavlína Polášková, pracovnice vztahů s veřejností.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Valašské muzeum v přírodě