Poplatek za odpad zůstane ve Vsetíně letos nezměněn

23.02.2022 08:47

VSETÍN – Na rozdíl od mnoha okolních obcí, které od letoška přistoupily k navýšení poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu, ve Vsetíně zůstává tento poplatek pro rok 2022 ve stejné výši, tedy 600 korun na osobu. A to i přesto, že odpadu přibývá a jeho uložení na skládky je stále dražší. Informaci oznámil tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

V České republice dosahuje průměrná výše základního poplatku „za popelnice“ 621 korun na osobu a rok. Ve Vsetíně činí tato částka 600 korun, a to od roku 2020, kdy byla po 12 letech navýšena z původních 492 korun. „I když náklady na likvidaci jedné tuny odpadu vzrostly našim technickým službám meziročně asi o 10 procent, ponechali jsme výši poplatku pro rok 2022 na stejné úrovni jako loni,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Poplatky vybrané od občanů města ani zdaleka nepokryjí skutečné náklady na svoz a likvidaci komunálního odpadu. V loňském roce například radnice doplácela ze svého rozpočtu na tuto činnost 11 milionů korun. „Pro letošní rok počítáme s doplatkem kolem 13 milionů,“ sdělila vedoucí finančního odboru radnice Jana Matochová.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín