Policisté zadrželi pachatele trestných činů výtržnictví a znásilnění

21.08.2020 13:01

UHERSKÉ HRADIŠTĚObvinění z trestných činů výtržnictví a znásilnění čelí od včerejšího dne čtyřiačtyřicetiletý muž z Hodonínska, kterého včera zadrželi policisté z Uherského Hradiště.

„Kriminalisté mu tentokrát prokázali čtyři skutky. První tři spáchal ve městě Uherské Hradiště, čtvrtý pak v Kunovicích. Jedná se o pachatele, který zákon nepřekročil poprvé,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Nejprve koncem července v ranních hodinách onanoval v ulici J. E. Purkyně před ženou, která venčila psa. Předstíral, že telefonuje, druhou ruku měl v kalhotách a při tom se k ní stále přibližoval. Jakmile ji měl na dosah, plácl ji přes zadek, záda a ramena. Navíc k ní byl vulgární.
„Začátkem srpna během jednoho dne obtěžoval v odpoledních hodinách hned dvě ženy. První pleskl přes zadek v ulici Svatováclavská se slovy ‚To máš za to!‘, druhou ženu si vyhlédl v ulici J. E. Purkyně. Slovně ji napadal a naznačoval údery na hlavu. Poslední skutek spáchal v Kunovicích předevčírem, rovněž odpoledne. Ženu s malým dítětem oslovil u vchodu jednoho z bytových domů. Chytil ji za nohu, přiložil ke svému rozkroku a nechtěl ji pustit. Ona se snažila z jeho sevření vytrhnout a zároveň křičela o pomoc. Když zastavil kolem jedoucí cyklista, násilník odešel,“ pokračovala mluvčí.

„Druhý den jsme tohoto nebezpečného pachatele zadrželi. Skončil na policii, kde s ním uherskohradišťští kriminalisté provedli úkony trestního řízení a obvinili ho z uvedených trestných činů. Rovněž předložili žádost o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby na okresní státní zastupitelství. Dnes na něj soudce uvalil vazbu. Obviněnému nyní hrozí až pětileté vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.

Vyšetřovatelé se domnívají, že uvedené ženy nejsou jediné, které obviněný obtěžoval. „Přestože je setkání s tímto pachatelem pro oběti velmi traumatizující a mnohé z nich o tomto nepříjemném zážitku nechtějí mluvit, žádáme je, aby se nám ozvaly. Kontaktovat nás mohou na bezplatné lince 158 nebo na telefonu 974 678 651,“ vzkázala mluvčí.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ