Policisté zadrželi na hokeji fanouška s dlažebními kostkami

22.11.2021 17:35

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE – Rušno bylo v pátek 19. listopadu ve Zlíně na hokejovém utkání domácích Beranů s Olomoucí. „Dvakrát musela zakročit pořádková jednotka, která při snaze oddělit oba tábory napadajících se fandů použila ve více než čtyřiceti případech donucovací prostředky. V průběhu bezpečnostního opatření policisté zjistili pět přestupků proti veřejnému pořádku,“ uvedl dnes policejní mluvčí Petr Jaroš.
Během utkání byl uvnitř stadionu napaden i policista, který právě dokumentoval jednu ze šarvátek. Osmadvacetiletý muž z Olomoucka do kriminalisty nejprve úmyslně strčil, a přestože se policista okamžitě prokázal služebním odznakem, násilník svého jednání nezanechal a udeřil ho do obličeje.
„Fanouška policisté zadrželi a noc strávil v policejní cele. To, že byl pod vlivem alkoholu a nadýchal 1,7 promile, nikoho nepřekvapovalo. Překvapivý byl ovšem obsah jeho kapes. V těch měl kromě osobních věcí i maskovací kuklu a dvě dlažební kostky. Osmadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což mu hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.“ sdělil policejní mluvčí.
Do pátečního bezpečnostního opatření v souvislosti s extraligovým utkáním mezi zlínskými a olomouckými hokejisty, se zapojilo na šest desítek policistů. Spolupracovaly s nimi i desítky strážníků zlínské městské policie, členové bezpečnostní agentury a pořadatelé utkání.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje