Policisté z Luhačovic dopadli zloděje

06.05.2022 14:18

LUHAČOVICE - Policisté z Luhačovic po krátké honičce v úterý 3. května ráno zadrželi pachatele několika krádeží, kterého přistihl muž z Luhačovic, jak spí v maringotce jeho souseda, kde si všiml vypáčeného okna. Přesto, že osmkrát trestanému recidivistovi hrozí dva roky vězení. soudce okresního soudu neshledal důvody pro uvalení vazby a muž je vyšetřován na svobodě.
„Když ležícího muže oslovil, ten se lekl, vylezl oknem ven, nasedl na motocykl a z místa ujel. Protože neměl benzín, daleko nedojel, nicméně slezl z motocyklu a utíkal. Policisté po pár minutách muže doběhli, zadrželi a převezli do policejní cely,“ informovala dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté zjistili, že muž ukradl motocykl Suzuki v neděli 1. května ve Vsetíně, přijel s ním v pondělí do Luhačovic a během noci na úterý se postupně vloupal do dřevěné kůlny, stavební buňky a nakonec do maringotky, kde ho přistihl soused majitele. Policisté u něj našli ukradené věci jako nářadí nebo oblečení. Škoda, kterou způsobil, je vyčíslena na více než pět tisíc korun.

„Po veškerých úkonech trestního řízení sdělili policisté osmkrát soudně trestanému čtyřiačtyřicetiletému muži ze Vsetína ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež s trestní sazbou až dva roky odnětí svobody. Ve čtvrtek 5. května ho policisté z pohotovostního a eskortního oddělení dovezli k okresnímu soudu, státní zástupkyně podala návrh na jeho umístění do vazby. Soudce neshledal vazební důvody a muže propustil zpět na svobodu.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ