Policisté z Karolinky vykázali během dvou dnů dva muže

22.07.2021 13:17

KAROLINKA  - Dva muže ve věku 51 a 56 let vykázali během uplynulých dvou dnů policisté z Karolinky na Vsetínsku. Oba muži z obcí poblíž Karolinky tak nesmí na deset dnů domů.
„Starší z mužů vyhrožoval újmou na zdraví své družce a její dceři, výhrůžky se stupňovaly a situace vygradovala počátkem tohoto týdne, kdy žena s dcerou ze strachu před mužem utekly z domu a přivolaly policii. Policisté násilníkovi naměřili v dechu 2,5 promile. Muž skončil v protialkoholní záchytné stanici. Policisté ho na deset dnů vykázali z domu a navíc mu sdělili podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ informovala krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Jedenapadesátiletého muže policisté kromě desetidenního vykázání z domu viní z přestupku proti občanskému soužití, protože vulgárně napadal svoji šestasedmdesátiletou matku, se kterou společně bydlí.
„Napadání bylo opakované a stupňovalo se. I v tomto případě sehrál roli alkohol. Když policisté přijeli na základě oznámení napadané ženy na místo, naměřili muži v dechu 2,5 promile. Přestupek bude dále řešit správní orgán?“ dodala Javorková. 
Policisté ve Zlínském kraji v letošním roce vykázali 21 mužů, v loňském roce za stejné období 24 mužů a v roce 2019 vykázali rovněž 24 osob, z toho 22 mužů a dvě ženy.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje