Policisté si došlápli na motorkáře v lesích Chráněné krajinné oblasti Bíle Karpaty

10.08.2020 14:12

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Na základě řady podnětů a stížností na řidiče motorek a čtyřkolek, jež neoprávněně vjíždějí do lesů v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, proběhla v sobotu 8. srpna akce zaměřená na řádění těchto řidičů, kteří jízdou v lesích ruší lesní klid, ničí terény i lesní cesty.
„Policisté vyrazili na policejních terénních motorkách a čtyřkolkách do lesů především na Valašskokloboucku, ale i Vizovicku, kolem desáté dopoledne. Při kontrolách se zaměřili na dodržování lesního zákona, zákona o ochraně přírody a krajiny, zákona o myslivosti a zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Před půl druhou odpoledne zastavili na cestě mezi obcí Poteč a Nedašova Lhota řidiče ve Škodě Octavii, který jevil známky požití alkoholu. Dechovou zkoušku i odběr krve však odmítl, proto mu podle policejní mluvčí ve správním řízení hrozí pokuta až 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na dva roky.  

„Krátce po čtvrté hodině spatřili policisté v blízkosti obce Lačnov řidiče, který nereagoval na pokyny k zastavení a snažil se ujet policejní hlídce na motocyklu zn. Kawasaki po lesní svážnici. Policistům však neujel, zastavili ho asi po kilometru. Tento řidič se dopustil hned několika přestupků: na motorce neměl registrační značku, nereagoval na výzvy policistů k zastavení a také porušil lesní zákon, za což mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta,“ popsala Lenka Javorková.   

Dalším hříšníkem, který uvízl v síti policistů, byl řidič na motocyklu Jawa 555, kterého se jim podařilo zastavit na louce mezi Lačnovem a Lidečkem kolem půl páté odpoledne. I tento řidič porušil zákon tím, že vjel do lesa. Jeho přestupek bude řešit správní orgán.

Policisté při akci, která končila o půl sedmé večer, zkontrolovali také tři desítky řidičů, kteří se pohybovali po lesních cestách v souladu se zákonem.
„Akce se zúčastnili policisté z Územního odboru Zlín, konkrétně z valašskoklobouckého, vizovického, otrokovického, luhačovického a zlínského obvodního oddělení, dále ze zlínského dopravního inspektorátu a rovněž policisté z Letecké služby Policie ČR, kteří monitorovali situaci ze vzdušného prostoru. Přítomen byl také pracovník Odboru životního prostředí z Městského úřadu Valašské Klobouky,“ informovala Lenka Javorková. 

Vzhledem k nekázni řidičů motocyklů a řidičů čtyřkolek v lesích v našem kraji, budou obdobné akce v následujících měsících nadále probíhat.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje