Policisté se chystají na fotbal 1. FC Slovácko s AIK Stockholm

17.08.2022 11:17

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Ve čtvrtek 18. srpna v 19.00 hodin na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti odehrají fotbalisté 1. FC Slovácko utkání Evropské konferenční ligy proti švédskému fotbalovému klubu AIK Stockholm.
„Utkání vyhodnotili policisté jako rizikové, proto se na něj připravují s předstihem. Kvůli zajištění vnitřní i vnější bezpečnosti, veřejného pořádku, ochrany zdraví a majetku a také pro zaopatření bezpečnosti silničního provozu v době před, v průběhu i po utkání bude v pohotovosti několik desítek policistů z jednotlivých oddělení policie Zlínského kraje,“ informovala Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Připraveni jsou policisté z obvodních oddělení, dopravní policisté, policisté z cizinecké policie včetně Schengenbusu, policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, policejní kynologové se psy i policisté s koňmi. V bezprostředním okolí stadionu bude přichystáno několik pořádkových jednotek a také členové antikonfliktního týmu. Nebudou chybět ani kriminalisté.
„Žádáme účastníky o respektování dopravního značení, pokynů policistů, strážníků Městské policie z Uherského Hradiště a pořadatelů. Nutností je parkování pouze na místech k tomu určených. Na stadion je zakázán vstup s jakoukoli pyrotechnikou. Dovnitř nebudou vpuštěny ani zjevně podnapilé osoby,“ zdůraznila policejní mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ