Policisté rychle dopadli zloděje, který okradl řidiče autobusu

21.07.2021 09:02

VIZOVICE - Policisté z Vizovic během několika málo hodin odhalili pachatele krádeže batohu, který měl řidič autobusu odložený na sedadle. „Muž, který batoh s peněženkou a platebními kartami odcizil, použil jednu z platebních karet k zaplacení několika drobných nákupů, zejména alkoholu a cigaret. I když zpočátku popřel, že by měl s krádeží cokoli společného, nakonec se pod tíhou důkazů přiznal,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Šestatřicetiletý řidič linkového autobusu oznámil policistům z Vizovic, že mu někdo ukradl batoh s peněženkou, doklady, platebními kartami a osobními věcmi, jež měl položený na předním sedadle, na němž nesmí cestující sedět. Podezření měl na muže a ženu, kteří do autobusu nastupovali ve Zlíně v podnapilém stavu a vystupovali ve Slušovicích. Obrátil se proto na policisty s žádostí o zjištění jejich totožnosti.
„Policisté během chvíle zjistili, o koho se jedná a věděli také, kde zmíněný manželský pár bydlí. Když je oslovili doma, oba krádež popřeli. Záhy ale bylo jasné, že odcizenou platební kartu někdo použil k platbě ve dvou prodejnách. Podle popisu zákazníka bylo jasné, že kartou platil skutečně muž, na něhož měl řidič původně podezření. Při druhém kontaktu s policisty se přiznal a svého jednání litoval. Vysvětlil, že kradl pouze z důvodu své podnapilosti. Batoh i s obsahem vrátil, platební karty prý po použití zničil,“ popsala mluvčí.
Za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku by podle Moniky Kozumplíkové  mohl čtyřicetiletý muž strávit až dva roky za mřížemi.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ