Policisté podpořili zlínská miminka do dlaně

14.02.2020 11:45

ZLÍN - Policisté a občanští zaměstnanci z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje podpořili dobrou věc, když přispěli na nákup speciálních přehozů přes inkubátory pro předčasně narozené děti na neonatologickém oddělení při Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně.

„Ve středu 12. února  ve 12 hodin, jsme společně s koordinátorkami rodičovské organizace Nedoklubko, z.s. (nestátní nezisková organizace, která podporuje rodiny předčasně narozených dětí v perinatologických centrech po celé České republice), předali speciální přehozy do užívání na neonatologické oddělení zlínské nemocnice. Přehozy, které se i díky policistům podařilo nakoupit, POMÁHAJÍ (děti s těžkou poporodní adaptací potřebují především ticho, tmu a teplo) A CHRÁNÍ (nepropustí světlo, tvoří i protihlukovou ochranu a izolují teplo)“, uvedla na slavnostním předávacím aktu mluvčí Policie ČR Lenka Javorková.

Sbírka byla vyhlášena v prosinci loňského roku a ukončena v lednu letošního roku. Během této doby zasílali policisté libovolné částky na účet s příznačným variabilním symbolem: 158. Díky kolegům, kteří projevili chuť pomáhat, se vybrala finanční částka, kterou koordinátorky Nedoklubka doplnily penězi vybranými na akcích v regionu a z výzvy na portálu darujeme.cz , a zrealizovaly nákup deseti originálních speciálních přehozů přes inkubátory v hodnotě 39 900 korun.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: Policie ČR, Lenka Javorková