Policisté pátrají po zlodějích lodních motorů

08.10.2020 15:09

SPYTIHNĚV - Během noci z neděle 4. října na pondělí 5. října ukradli neznámí pachatelé z půjčovny lodí pod plavební komorou ve Spytihněvi na levém břehu Baťova kanálu celkem sedm lodních motorů a dvě hydrauliky v celkové hodnotě přibližně 360 tisíc korun.
„Vzhledem k váze jednotlivých motorů je zřejmé, že krádež mají na svědomí minimálně dva pachatelé, kteří se do půjčovny dostali po překonání dvou visacích zámků. Odcizené předměty mohli odvézt buď lodí, nebo vozidlem. Krádeže se navíc pravděpodobně dopustili v době vyhlášení nouzového stavu, proto jim v případě odsouzení hrozí mnohem vyšší trest odnětí svobody, a to až na osm let,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Případem se zabývají kriminalisté, kteří v této souvislosti žádají o pomoc také veřejnost. „Pokud by někdo mohl podat jakékoli informace ať už k pachatelům, kteří do půjčovny vnikli mezi 17 hodinou v neděli a 6 hodinou ranní v pondělí, nebo přímo k odcizeným motorům či hydraulikám, aby se ozvali na linku tísňového volání policie – 158,“ dodala mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ