Policisté očekávají rizikové fotbalové utkání v Uherském Hradišti

05.10.2022 15:29

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Ve čtvrtek 6. října  v 18.45 hodin začne na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti fotbalové utkání Evropské konferenční ligy mezi celky 1. FC Slovácko a OGC Nice. „Utkání policie vyhodnotila jako rizikové. Přípravě bezpečnostního opatření tak věnujeme maximální pozornost. Policisté budou situaci monitorovat před zápasem, v jeho průběhu i po skončení utkání. Budeme průběžně shromažďovat a vyhodnocovat zjištěné informace. V případě narušení veřejného pořádku budou policisté připraveni okamžitě zasáhnout,“ informovala policejní mluvčí Batrbora Balášová.
Bezpečnostního opatření se zúčastní několik pořádkových jednotek, policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, oddělení cizinecké policie, z obvodních oddělení, dopravní policisté, policejní psovodi a policisté z řad policejní hipologie. Dále kriminalisté a policisté z antikonfliktního týmu, strážníci Městské policie Uherské Hradiště a členové bezpečnostní agentury. V neposlední řadě bude k dispozici i Letecká služba Policie ČR.  
„Apelujeme na dodržování pravidel silničního provozu, důsledné respektování dopravního značení a pokynů policistů, strážníků a pořadatelů. Vzhledem k předpokládanému nárůstu silničního provozu v době před konáním utkání a velkého počtu fanoušků v blízkosti vstupu na stadion, nabádáme návštěvníky, aby dorazili s dostatečným časovým předstihem,“ dodala policejní mluvčí.  
Tak jako před každým utkáním policisté upozorňují, že bude důkladně kontrolován zákaz vstupu na stadion s jakoukoli pyrotechnikou a zakázanými předměty. Zjevně podnapilé osoby nebudou vpuštěny na fotbalový stadion.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ