Policisté očekávají rizikové fotbalové utkání v Uherském Hradišti

29.04.2022 11:35

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Na sobotní utkání mezi 1. FC Slovácko Uherské Hradiště a FC Baník Ostrava dohlédne více než stovka policistů. 
„V sobotu 30. dubna ve čtyři hodiny odpoledne začne na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti utkání mezi týmy 1. FC Slovácko Uherské Hradiště a FC Baník Ostrava. V souvislosti s tímto zápasem, který jsme vyhodnotili jako rizikový, připravujeme adekvátní bezpečnostní opatření. Abychom zamezili případnému protiprávnímu jednání problémových fanoušků, budeme dohlížet na veřejný pořádek v okolí stadionu, ale i v ulicích města. Budeme monitorovat jak příjezd a přesun fanoušků na fotbalový stadion, tak i jejich odjezd,“ sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.
Do bezpečnostního opatření bude nasazena více jak stovka policistů pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté i členové antikonfliktního týmu. Nápomocni budou i strážníci Městské policie Uherské Hradiště a pracovníci bezpečnostní agentury a pořadatelské služby.
„Dopravní policisté se zaměří na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Tímto žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou auty, aby s nimi parkovali na místech k tomu určených a respektovali dopravní značení. Zároveň důrazně připomínáme, že nosit na stadion jakoukoliv pyrotechniku, je zakázáno,“ zdůraznila policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Foto: Archiv SNZ