Policisté na Zlínsku kontrolovali dodržování vládních nařízení

16.10.2020 07:51

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Na zvýšenou kontrolu dodržování vládních opatření v souvislosti s nepříznivým vývojem šíření nákazy onemocněním Covid-19 se zaměřují policisté ve Zlínském kraji.
„Policisté kontrolovali nově zavedenou povinnost používat roušky na zastávkách MHD, na autobusových a vlakových nádražích a také zákaz shlukování většího počtu lidí na veřejnosti. Vzhledem k deštivému počasí druhá ze jmenovaných povinností problémem nebyla. Ani na nádražích a zastávkách prozatím muži zákona nemuseli řešit žádný přestupek,“ informovala mluvčí policie Monika Kozumplíková.
V případě, že policisté narazí na jednání, které není v souladu s vládním nařízením, mají možnost podezření z přestupku oznámit příslušnému správnímu orgánu, vyřešit na místě v příkazním řízení – pokutou, nebo, v ojedinělých případech, mohou takové jednání vyřešit domluvou.
„Přestože naprostá většina obyvatel tato opatření dodržuje, stále se najdou jedinci, kteří je akceptovat odmítají. A k těmto lidem je potřeba začít přistupovat důrazněji, zejména s ohledem na ochranu zdraví ostatních. Ve zvýšených kontrolách budeme pokračovat i během následujících dnů či týdnů, s ohledem na vývoj onemocnění,“ dodala mluvčí.  

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje