Policisté kontrolovali chaty, žádné vloupání nezjistili

18.03.2021 12:34

ZLÍNSKO - Policisté na Zlínsku se v posledních dvou týdnech zároveň se začátkem platnosti vládního nařízení, které souvisí s omezením pohybu osob mezi jednotlivými okresy, potažmo obcemi, zaměřili na kontrolu rekreačních a chatových oblastí v teritoriích jednotlivých obvodních oddělení.
„S policejními kynology a policisty z oddělení služební hipologie vyrazili do chatových oblastí ve svých lokalitách. Na některých chatách i přes nepřízeň počasí zastihli jejich majitele, kterým vysvětlili, jakým způsobem mají svá víkendová obydlí zabezpečit proti nezvaným návštěvníkům,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
U ostatních chat, které prozatím zely prázdnotou, policisté zkontrolovali, zda jsou dostatečně zabezpečeny a zda do nich nikdo neoprávněně nevnikl.
„V jedné osamělé nemovitosti poblíž Slavičína si policisté na koních všimli otevřeného okna v patře, kontaktovali proto majitele, který naštěstí nezjistil žádné známky vloupání a objekt si zajistil proti vloupání,“ dodala mluvčí. V podobných preventivních akcích budou policisté pokračovat i v dalších dnech.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje